Természetesen Szoboszlaival a fedélzetén áll fel a Liverpool az Everton elleni derbire – mutatjuk!

2023. október 20. 14:14

A magyar válogatott középpályás ebben az idényben bajnokin egyetlen percet sem hiányzott a Liverpool kezdőcsapatából.

Liverpool's Hungarian midfielder #08 Dominik Szoboszlai celebrates after scoring his team second goal during the English League Cup third round football match between Liverpool and Leicester City at Anfield in Liverpool, north west England on September 27, 2023. (Photo by PETER POWELL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Vámos Tamás

A válogatott meccsek után Szoboszlai Dominik természetesen már visszatért klubjához, az erről készült videót itt tekinthetik meg.

Ezt is ajánljuk a témában

Debütál a derbiken

Szoboszlai első Mersey-parti rangadójára készül, több szempontból is önbizalommal telve várhatja a találkozót. A magyar címeres mezben a Szerbia elleni csoportrangadón a legjobbjaink közé tartozott, míg Litvániában – az első félidő gyenge játéka után – egyértelműen a csapat vezére volt, büntetőnket magabiztosan értékesítette, az egyenlítő találat előtt pedig ő ívelte be pontosan a szögletet Varga Barnabás fejére, a csatárnak csak bólintania kellett.

Dominik azért is elégedett lehet, mert azon kevés Liverpool-játékosok közé tartozik, akik még egyetlen percet sem hagytak ki a bajnokság nyolc mérkőzéséből, Jürgen Klopp mindig kezdőként számított rá, és egyszer sem cserélte le. Honfitársunk meg is hálálta a bizalmat: számos kulcspassz mellett egy gólt szerzett a bajnokságban (az Aston Villa ellen) és egyszer talált be a Ligakupában (a Leicester City ellen).

KLOPP, Jürgen; SZOBOSZLAI Dominik
Egymásra találtak. – Jürgen Klopp a LASK elleni El-meccs után öleli magához Szoboszlait
Fotó: MTI/EPA/Szilágyi Anna

Lenyűgöző statisztika

S ha mindez még nem lenne elég, a labda nélküli játékban és szerelésben is csapata legjobbjai közé tartozik, no, és a PFF adatelemző cég statisztikái szerint az idény első szakaszában, hét mérkőzés alatt „Szobó” futotta a legtöbbet (83,6 km) a teljes Premier League-mezőnyben, ráadásul az ötödik játéknapon, a Wolverhampton ellen minden idők második leggyorsabb (!) PL-sprintjét láthattuk tőle, amikor is egy labdavesztés után 36,76 km/órás sebességgel robogott vissza a saját tizenhatosához. E száguldást csak a Manchester City szárnyvédője, Kyle Walker tudta túlteljesíteni az angol első osztályú bajnokság történetében, aki egyszer 37,31 km/órával repesztett.

Nem csoda, hogy a hétvégi forduló nyitó mérkőzésén, a Liverpool – Everton találkozón is a kezdőcsapatba jelöli őt Jürgen Klopp.

A várható kezdőcsapatok

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Cimikasz – Szoboszlai, MacAllister, Gravenberch – Szalah, Núnez, Diaz.

Everton: Pickford – Young, Tarkowski, Branthwaite, Mikolenko – Harrison, Garner, Onana, McNeil – Doucoure – Calvert-Lewin

Érdekességek a Liverpool - Everton derbikről

- az összes sorozatban 242 mérkőzést rendeztek, melyeken 98 Liverpool-győzelem, 77 döntetlen és 67 Everton-siker jött össze

- a Vörösök a legutóbbi 47 PL-mérkőzésükből mindössze négyet veszítettek el

- a legutóbbi 22 derbiből tizenkettő (!) döntetlenre végződött

- az Everton elleni legutóbbi Liverpool-mesterhármas Steven Gerrard nevéhez fűződik, a legenda 2012 márciusában triplázott a 3-0-ra megnyert meccsen

- a Mersey-parti derbik történetében eddig 28 kiállítás történt: 19 piros lapot Everton-, 9 piros lapot Liverpool-futballista kapott

- ha Mohamed Szalah betalál, az lesz a 104. gólja hazai pályán Liverpool-mezben, és ezzel az Anfield-örökranglistán a hatodik helyre jönne fel Kenny Dalglish és Steven Gerrard mellé

- Jürgen Klopp 17 eddigi derbije közül mindössze egyetlenegyet veszített el, 2021 februárjában, a Covid-világjárvány miatt zárt kapus mérkőzésen

- a Pool kapusa, Alisson Becker eddig nyolc derbijén mindössze hat gólt kapott

- az áprilisi, Chelsea elleni 0-0 óta a Liverpool a legutóbbi 21 mérkőzésén mindig szerzett gólt, 53-szor volt eredményes

- az Everton ebben a szezonban három idegenbeli mérkőzésén négy pontot szerzett

- amióta Sean Dyche az Everton menedzsere, a csapat még egyetlen mérkőzést sem vesztett (!) - ha vezetést szerezett... (7 győzelem, 3 döntetlen az eddigi mérleg)

Élő közvetítés a Mandineren

Ne feledjék, a mandiner.hu-n élőben, percről percre közvetítjük a mérkőzést szombaton, 13 óra 30 perctől!  Előtte szavazhatnak, kommentelhetnek is, tartsanak velünk!

Nyitókép: AFP /Peter Powell